Kızlar arasına kimse giremez

Eklenme Tarihi: 03 Mart 2015

Kafası karışık kızlarımız Beth ve Anna geri dönüyor. Üstelik bu kez başlarında uğraşmaları gereken daha büyük bir sorun var: Erkekler! Pena Yayınları’ndan çıkan “Kızlar Arasında 2”de 16 yaşındaki iki genç kız erkek arkadaşlarıyla ilişkilerini yürütmenin yollarını keşfederken aralarındaki dostluğu da korumaya çalışıyor.

PENA_Kizlar_Arasinda_2_TAM_KAPAK
Beth ve Anna artık 16 yaşında ve her ikisinin de erkek arkadaşı var. Her şey yolunda gibi görünüyor ama gerçekten öyle mi? Beth için işler hiç de iyi gitmiyor. Erkek arkadaşının olması onun için harika bir durum ama erkek arkadaşını iyi tanıdığını düşünmüyor. Onun nasıl biri olduğunu bilmiyor. Ayrıca onu çok sık da görmüyor. Üstüne üstlük bir dergideki ilişkilerle ilgili bir anketi cevaplamaya başladığında Beth’in kafası daha da karışıyor.

 
Genç kız meseleleri

Geniş bir yayın yelpazesine sahip olan ve dünya çapında çok satan gençlik kitaplarıyla kitap dünyasında iddialı olan Pena Yayınları, popüler “Kızlar Arasında” serisine devam ediyor. Pek çok ilk gençlik ve çocuk romanına imza atan İngiliz yazar Caroline Plaisted, “Kızlar Arasında 2”de önceki macerada 16 yaşına girme heyecanı yaşayan Beth ve Anna’nın dünyasına bir kez daha giriyor ve genç kızların kendilerince büyük gördükleri meselelerin aslında ne kadar önemsiz olabileceğini, dostluğun her şeyden önemli olduğunu bir kez daha genç okuyuculara anlatıyor. Romanın iki genç kahramanı için en büyük mesele erkek arkadaşlarını nasıl idare edecekleri ve onları gerçekten tanıyıp tanımadıkları. Erkek arkadaşlarıyla ilişkilerini dert eden kızlar, sonradan bunun ne kadar gereksiz olduğunu anlıyorlar. Caroline Plaisted ilk kitapta olduğu gibi kızların karşısına yine 10 maddelik bir liste koyuyor ve bu listeyi gerçekleştirmeye çalışırken onları takip ediyor.

PENA_YAZAR_Caroline_Plaisted

 
Yine çok eğlenceli

Popüler kültürü bolca kullanan “Kızlar Arasında 2” da ilk kitabın yakaladığı mizah düzeyini sürdürüyor. Caroline Plaisted, bu kez kızların iç sesini daha çok dinleyerek onların karakterleri üzerinde daha fazla duruyor.
Kişisel internet sitesinde ilhamını nasıl aldığını açıklayan Plaisted: “Çok meraklı biriyimdir. Sürekli neler olduğunu, kimlerin ne yaptığını, olayların nasıl sonuçlandığını bilmek isterim. Alışverişte, otobüste, trende başkalarının ne konuştuklarını dinlerim. Bunlar bazen hikayenin tamamı ya da hikayedeki olaylar için ilham verir” diyor.

 

Eser Adı : Kızlar Arasında 2
Yazar Adı : Caroline Plaisted
Çeviren : Funda Akkaya
Orijinal Adı : Ten Ways to Cope with Boys
Türü : İlk Gençlik Roman
Sayfa Sayısı : 160
Etiket Fiyatı : 13,50 TL
Yayınevi : PENA Yayınları

İlgili Kelimeler

Yazının etiketlerine tıklayarak, benzer içeriklere ulaşabilirsiniz

- -

Yazı ile ilgili düşüncelerinizi bu alanda paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kızlar arasına kimse giremez

GEREKLİ NUMARALAR