Cehennem için İstanbul’a geliyorlar

Eklenme Tarihi: 03 Mart 2015

Dan Brown’ın tüm dünyada çok konuşulan romanı Cehennem’in sinema filminin çekimleri için geri sayım başladı, çekimler Nisan ayında başlıyor!

cehennemkapak

 

David Koepp’ın sinemaya uyarlayacağı ve Ron Howard’ın yönetmenliğini, Brian Grazer’ın da yapımcılığını üstlendiği Cehennem’in çekimlerinin bir bölümü de İstanbul’da gerçekleşecek.

Robert Langdon karakterine Tom Hanks’in hayat vereceği filmde, 2014’te rol aldığı The Theory of Everything ile Oscar’a aday gösterilen ve pek çok başarılı yapımda rol almış olan ünlü aktris Felicity Jones da romanın bir diğer kahramanı olan Dr. Sienna Brooks karakterine hayat verecek.

TOMHANKS

Filmin kadrosunda yer alacak diğer isimler ise şöyle: Slumdog Milyoner, Pi’nin Yaşamı gibi filmlerde başrolde yer almış olan Irrfan Khan, Amir’i; Fransız aktör Omar Sy, Christoph Bruder karakterini; ünlü televizyon dizisi Borgen’de rol almış olan Sidse Babett Knudsen ise Dr. Elizabeth Sinskey karakterini canlandıracak!

Filmin 14 Ekim 2016’da vizyona girmesi planlanıyor.

İlgili Kelimeler

Yazının etiketlerine tıklayarak, benzer içeriklere ulaşabilirsiniz

- - - - -

Yazı ile ilgili düşüncelerinizi bu alanda paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Cehennem için İstanbul’a geliyorlar

GEREKLİ NUMARALAR