ÇATISI KARDAN ÇÖKEN BEYLİK PAZARI, ADNAN KAHVECİ’YE TAŞINIYOR

Eklenme Tarihi: 03 Mart 2015

Karın yarattığı ağırlığın Beylik Pazarı’nın çatısında çökme meydana getirmesi hususu ile ilgili toplantıda Pazar esnafını bilgilendiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, esnafın mağduriyetini gidermek için Adnan Kahveci Mahallesi`nde yer alan kapalı Pazar alanına taşınılacağını kaydetti.

Esnafla Toplantı (4)

 
Beylikdüzü’nde son 28 yılın en şiddetli kar yağışı sonucu Beylik Pazarı’nın çatısında çökme meydana geldi. Barış Mahallesi’ndeki Beylik Pazarı’nın yaşanan tahribattan dolayı kullanılamaz hale gelmesi Beylikdüzü Belediyesi’nin sonuç odaklı çalışmalarını da hızlandırdı. Bölgedeki enkazın en kısa sürede kaldırılması adına ihale süreci başlatıldı. Belediye ekiplerinin yaptığı analiz sonucu pazarın yeniden hizmete açılabilmesinin 1,5 yıllık sürece tekabül edeceği ve bu tespitin esnafı büyük sıkıntıya sokabileceği belirtildi.

 
Pazarın Yeni Yeri Adnan Kahveci Kapalı Pazarı…

Beylik Pazarı esnafının Beylikdüzü’nde pazarcılık mesleğini devam ettirebilmesine vatandaşı da esnafı da memnun edecek bir formül bulan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, esnafla bir toplantı düzenledi. İmamoğlu, esnafın ekmeğinden olmayacağını belirterek, Pazar günleri kurulan Pazarın, Adnan Kahveci Mahallesi’ndeki kapalı Pazar alanına taşınması için belediye iştiraki BEYAŞ ile birlikte çalışmaları hızla yürüteceklerini ifade etti, bir-iki hafta içerisinde kapalı Pazar alanında hizmet verilebileceğini söyledi.

Esnafla Toplantı (3)

 
“Pazar Esnafından Oluşan Heyet Kurulsun”

Bu konuda esnaftan gerekli hassasiyeti göstermelerini beklediğini ifade eden İmamoğlu, “Beylikdüzü’nde ve çevre bölgelerde yaşayan vatandaşların, pazar günleri alışveriş ihtiyaçlarını en sağlıklı şekilde karşılayabilmeleri adına, Pazarın hizmete vakit kaybetmeden başlaması arzusundayız” dedi. Aynı zamanda pazarcılardan da her ürün grubundan esnafın yer alacağı bir komisyon oluşturmalarını talep eden İmamoğlu, kurulacak heyetin​ ​yapılacak çalışmalara eşlik edeceklerini söyledi.

İlgili Kelimeler

Yazının etiketlerine tıklayarak, benzer içeriklere ulaşabilirsiniz

- - -

Yazı ile ilgili düşüncelerinizi bu alanda paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ÇATISI KARDAN ÇÖKEN BEYLİK PAZARI, ADNAN KAHVECİ’YE TAŞINIYOR

GEREKLİ NUMARALAR