Dünya Şampiyonumuz Murat Gönül Woow’a konuştu

Eklenme Tarihi: 20 Şubat 2015

2013 Vücut Geliştirme Dünya Birincisi Murat Gönül Woow’a içini döktü. Murat Gönül spor denilince akla gelen ilk isimlerden ve aynı zamanda bir eğitmen. Dünya şampiyonumuz ile spora, kendi başarı hikayesine ve şu sıralar Beylikdüzü’nde yeni açtığı spor salonuna dair bir söyleşi yaptık.

_MG_9048

 

1- 2013 yılında Dünya Vücut Geliştirme şampiyonu oldunuz. Daha öncesinde de pek çok başarınız var. Bu başarı hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?

1995 yılında herkes gibi semtimde bulunan bir spor salonuna yazıldım. Genetik olarak zayıf bir yapıya sahiptim, 55 kiloydum (gülüyor) çok kısa sürede adalelerimde belirgin bir gelişme görmeye başladım. Bunu çevremdekiler de kısa sürede fark etti ve aldığım olumlu yorumlar beni bu sporu çok daha disiplinli, profesyonelce yapmama itti.

Aslında bu başarı hikayesi bir çok özelliği barındırmanızla alakalıdır. Bunların en önemlileri;

*hırs

*istikrar

*irade

*pozitif düşünce

*yüksek motivasyon

*ve sürekli amaç ve hedefinizin olması ile alakalıdır…

DSC_3418

Eskiden çok zayıftım, 55 kiloydum!

 

2- Vücut geliştirme zor olduğu kadar sabır da isteyen bir branş. Bu motivasyonu nasıl sağlıyorsunuz?

Vücut geliştirme spor olmaktan öte bir yaşam tarzıdır. 24 saatinizi ona göre yaşamak zorunda olduğunuz bir spordur. Bu spora olan aşk ile bu mümkündür.

3- Dünya şampiyonu bir sporcunun klasik bir antrenman günü nasıl geçer?

Maksimum motivasyon ile dünya ile ilişkisi kesilmiş durumda geçer. (gülüyor)

4- Şimdi kendi salonunuzu Beylikdüzü’nde faaliyete geçirdiniz. Bize biraz salonunuzdan bahseder misiniz?

Spor salonumuz herkesin hedefini en iyi şekilde karşılayabilecek şekilde bol alet ve makine zenginliği ile donatılarak özellikle bu sporu profesyonlece yapmak isteyen arkadaşları en üst seviyede tatmin edecek düzeyde düşünülerek kurulmuş, son sistem havalandırması ile idmanlarda ihtiyaç duyulan oksijen miktarı sürekli maksimum düzeydedir. Geniş ve ferah olması da buna artı katmaktadır. Cafe bölümünün standartların üzerinde rahat ve geniş olması her isteğin karşılanabilmesi üyelerimizin idman sonrası soluklanıp burada dinlenmesi için sıcak bir ortam oluşturduk.

DSC_3342

 

Beylikdüzü’ndeki salonumda bizzat ben de eğitim vereceğim

 

5- Sizin salonunuzun diğer salonlardan ne gibi farkları olacak?

En önemli fark bu işi en üst düzeyde profesyonel olarak yapan ve yaptığı işe son derece hakim hocalar eşliğinde bir eğitim kadrosu kurmuş olmamız. Ayrıca benim de şahsen eğitimlere katılacağım dersler olacak. Günümüzde stüdyolar her türlü ihtiyacı karşılar nitelikte olabiliyor fakat eğitmen kadrosu aynı kaliteyi karşılayamıyor bazen. Biz bu ikisini de aynı dengede tuttuk. Hem eğitmenin kalitesi hem salonun. Farkımız bu olacak!

DSC_3388

6- Dünya Şampiyonu olmuş profesyonel bir vücut geliştirme sporcusu olarak; kilo vermek ya da vücudunu şekillendirmek isteyenlere ne gibi tavsiyeler verirsiniz?

Öncelikle amaç ne olursa olsun önce doğru hedefi belirlememiz önemlidir. Bu noktada tavsiyem kesinlikle kendilerini benim kontrolüme bırakmalarıdır. Sabırlı olmaları, spora istikrarlı gelmeleri zamanla zaten şahsım tarafından doğru yönlendirilmeleri ile hedeflerine ulaşacaklardır.

Salonumuzda hem tesis hem eğitmen kalitesi üst düzeyde

DSC_3331

İlgili Kelimeler

Yazının etiketlerine tıklayarak, benzer içeriklere ulaşabilirsiniz

- - - -

Yazı ile ilgili düşüncelerinizi bu alanda paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Dünya Şampiyonumuz Murat Gönül Woow’a konuştu

GEREKLİ NUMARALAR