Ocak ayının aranan elemanı muhasebeci

Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2015

Yenibiris.com’un mavi yakalılara özel olarak hayata geçirdiği Yenibireleman.com’da, ocak ayında en çok muhasebe elemanı arandı. Ardından sekreter geldi.

 woow-yenibireleman-ocak-ayında-muhasebeci

Mavi yakalı çalışanlar ile kurumları bir araya getiren Yenibireleman.com, ocak ayına ait verilerini açıkladı. Buna göre yılın ilk ayında firmalar en çok muhasebe ve ön muhasebe elemanı aradı.

 

En çok ilan verilen elemanlar

1-Muhasebe elemanı

2-Sekreter

3-Garson

4-Satış elemanı

5-Kuaför

6-Şoför

7-Oto elemanı

8-Tornacı-Kaynakçı

9-Temizlik elemanı

10-Elektrik teknisyeni

 

Yenibireleman.com’da geçtiğimiz ay sektör olarak sağlık, cafe/bar/restoran ve turizmde hizmet veren firmaların eleman arayışı öne çıktı. Kasım ve aralık aylarına göre emlak büroları, matbaalar ve tekstil-konfeksiyon atölyelerinin eleman arayışının arttığı görüldü. Teknisyen, market elemanı, tamir-bakım elemanı, tornacı-kaynakçı ve tesisatçı ihtiyacında geçtiğimiz yılın son aylarına göre önemli bir değişiklik görülmedi.

 

İstanbul’da eleman arayışı arttı

Yenibireleman.com’da ocak ayında, en çok mavi yakalı eleman arayan iller Ankara, İstanbul ve Antalya oldu. İlanlarının yüzde 40’ı Ankara’daki işler için verildi. İstanbul’da eleman ihtiyacı bir önceki aya göre yüzde 0,5 oranında artarken, Antalya’da da yüzde 1 oranında arttı.

Kamil_Ozornek 

Yenibiris.com Yönetim Kurulu Üyesi Kâmil Özörnek konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Kurumlar ile mavi yakalı çalışanları buluşturmaya devam eden Yenibireleman.com, büyümesini sürdürüyor. Eleman ilanlarında yaz aylarında turizm-otelcilik ve hizmet sektöründe ihtiyaç öne çıkarken bu dönemde birçok sektörden firmanın muhasebe ve satış departmanları için eleman aradığını görüyoruz. Deneyimli teknisyen ve usta ihtiyacı ise her dönemde yoğun olarak devam ediyor.” 

İlgili Kelimeler

Yazının etiketlerine tıklayarak, benzer içeriklere ulaşabilirsiniz

- - - -

Yazı ile ilgili düşüncelerinizi bu alanda paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ocak ayının aranan elemanı muhasebeci

GEREKLİ NUMARALAR