Türkiye’de yasaklanmadı! Grinin Elli Tonu vizyonda

Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2015

Bir süredir üzerinde konuşulan, fenomen kitabın beyazperde uyarlaması olan Grinin Elli Tonu filmi Türkiye’de vizyona girdi. +18 ibaresi ile gösterime giren filmin Türkiye’de yasaklanıp yasaklanmayacağı bir süredir merak ediliyordu. 

woow-grinin-elli-tonu-film

Tüm dünyada fenomen haline gelen, tam 51 dile çevirilen, baskı hali ve e-kitap versiyonları 100 milyonun üzerinde satılarak tüm zamanların en hızlı ve en çok satan kitap serilerinden olan Fifty Shades of Grey (Grinin Elli Tonu) sinemaya uyarlandı. Kitabın konusu itibariyle beyazperde uyarlamasının Türkiye’de yasaklanıp yasaklanmayacağı merak unsuru oldu. 13 Şubat 2015 yani Sevgililer Günü’nden bir gün önce vizyona girdi. +18 ibaresi ile gösterilen film şimdiden rekora koşuyor. 

Kitapta genç ve masum ama bir o kadar güzel bir kızın, güçlü, zengin ve inanılmaz çekici bir iş adamı ile yaşadığı zaman zaman duygusal zaman zaman sertleşen aşk hikayesi anlatılıyor. Sadist-mazoşist bir cinsel hayat öyküsü de içeren bu ses getiren öykünün film uyarlaması da kitabı kadar tutacağa benziyor. 

Filmin konusu: 

Edebiyat ögrencisi olan Anastasia Steele, genç girişimci Christian Grey’le röportaj yapmaya gittiğinde son derece çekici, zeki ve sinir bozucu bir adamla karşılaşır. Toy ve masum Anastasia, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına döner ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşur. Anastasia’nın güzelliği, zekâsı ve özgür ruhuna direnemeyen Grey de onu istediğini kabul eder, ancak şartları vardır…
 
Grey’in sıra dışı erotik istekleri karşısında şoka uğrayan ama bir yandan da heyecana kapılan Anastasia tereddüde düşer. Büyük başarısına rağmen -çok uluslu şirketleri, uçsuz bucaksız serveti ve sevgi dolu bir ailesi vardır- Grey şehvete esir olmuş ve hükmetme hırsı olan bir adamdır. Çift, cüretkâr ve tutkulu bir fiziksel ilişkiye yelken açarken, Anastasia, Christian’ın karanlık sırlarını ve kendi gizli arzularını keşfeder.

Filmin fragmanı:

İlgili Kelimeler

Yazının etiketlerine tıklayarak, benzer içeriklere ulaşabilirsiniz

- -

Yazı ile ilgili düşüncelerinizi bu alanda paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Türkiye’de yasaklanmadı! Grinin Elli Tonu vizyonda

GEREKLİ NUMARALAR