Kış tatili için en güzel kayak merkezleri

Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2015

Uludağ’dan Kartalkaya’ya, Palandöken’den Davraz’a kadar yurdumuzun en güzel dağlarında kış aylarında yağan kar ile beraber oluşan doğal kayak pistleri tatillerinizde hem spor yapmanıza imkan tanıyor hem de çevrelerindeki oteller ile sıcacık ortamlarda konaklamanızı sağlıyor. Biz de bu ay sizlere yurdumuzun en güzel kayak merkezlerinden oluşan beyaz cennet rotalarını tanıtmak istedik.

woow-kayak-merkezleri

Siz de ailenizle birlikte gündüzleri kayak yaparak eğlenceli vakitler geçirmek; akşamları ise otelinizin şöminesinde yanan ateşin etrafında oturup kahvenizi içerek sohbet etmek istiyorsanız yapmanız gereken sayfalarımızda yer alan merkezlerden size en yakın ve uygun olanına uğramak. Bembeyaz bir örtü üzerinde rüzgara karşı kayak yapmak ve özgürlüğün tadını çıkarmak hayal değil.

 

Uludağ Kayak Merkezi

woow-uludağ-kayak

Bursa ilinin Güneybatısında, il merkezine 36 km uzaklıkta yer alan Uludağ Kayak Merkezi, Fatintepe ve Kuşaklıkaya tepelerinin üzerine kuruludur. Türkiye’nin 1961 yılında milli park ilan edilen Uludağ, en önemli kayak merkezlerinden biridir. Birçok konaklama seçenekleri ve özel pistleri ile kış turizmini elinde tutmaktadır. Kayak için uygun zaman 20 Aralık-20 Mart tarihleri arasıdır. Normal kış koşullarında üç metre dolayında kar yağışı alan yöre, mevsim başında toz kar, sonunda ise ıslak kar niteliği gösteriyor. Oteller bölgesinde sekiz telesiyej, yedi teleski olmak üzere 15 mekanik tesiste 11 bin kişi/saat kapasite mevcut.  Kayak dışında tesislerde, snowboard, bigfoot, buz pateni, kar motosikleti gibi aktivitelerde de bulunmaktadır.

 

 

Kartalkaya Kayak Merkezi

woow-kayak-merkezleri (2)

Bolu merkeze 38 km. uzaklıkta, Köroğlu Dağlarına kurulmuş Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Kartalkaya, kış turizminin ve snowboard sporunun en çok yapıldığı bölgelerdendir.  Merkezin kayılabilen alanı 1850 – 2200 metre yükseklik kuşağı üzerinde yer almaktadır. Bölge yarı ılıman bir iklime sahip olup Kartalkaya Kayak Merkezi ve çevresi çam ormanlarıyla kaplıdır. Merkeze yakın üç büyük otel bulunmaktadır.  Kayak ve kış sporlarından çoğunu deneyebileceğiniz, her bütçeye uygun konaklama bulabileceğiniz bir merkezdir.  Aralık ayının ilk günlerinden Mart ayının son günlerine kadar kayak yapılabilmektedir. Türkiye’de ilk ve tek snowboard için hazırlanmış Avrupa düzeyinde özel bir piste sahiptir.

 

 

Kartepe Kayak Merkezi

kartepe

Kartepe kayak merkezi, İstanbul’a 115 km. uzaklıkta olan ülkemizin önemli merkezlerindendir. Kış turizminde önemli payı olan Kartepe, doğal güzelliği, ormanları ve Sapanca Gölü’ne yakınlığı ile bir çok tatilciyi kendine çeker. Kartepe’de yazın yüzme ve yelken, kışın kayak ve snowboard, ilkbahar ve sonbaharda trekking, kamp, piknik ve daha bir çok aktivite yapabilirsiniz. Kartepe  Kayak Merkezi’nde 5 yıldızlı oteller dışında pansiyonlar, butik oteller, kır restoranları, piknik alanları ve daha bir çok günübirlik konaklama mekanları bulunmaktadır.Kartepe kayak merkezinde kayak sezonu aralık sonlarından şubat sonuna kadar sürüyor ve kar kalınlığı normal şartlarda 80- 200 cm arasında değişiyor.

 

Palandöken Kayak Merkezi

woow-palandoken-kaya

Palandöken Dağlarına kurulmuş, Türkiye’nin en yüksek zirvesine sahip olan Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum iline bağlıdır.Toz kar özelliği taşıyan merkezin kar kalınlığı 2- 3 m ‘dir. Günde 32 bin kişinin kayak yapabileceği, uluslararası olimpiyatlarının düzenlendiği bir pisttir. 4 ve 5 yıldızlı konaklama tesisleri, kayak evi, günübirlik tesisler ve lokantalar bulunmaktadır. Türkiye’nin en uzun pistlerinden. Palandöken’de snowboard’cular için de ezilmemiş, doğal pistler var. Bu pistlere teleski ya da telesiyejlerle ulaşılıyor.

İlgili Kelimeler

Yazının etiketlerine tıklayarak, benzer içeriklere ulaşabilirsiniz

- - - -

Yazı ile ilgili düşüncelerinizi bu alanda paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kış tatili için en güzel kayak merkezleri

GEREKLİ NUMARALAR